Główne założenia programu Lekkoatletyka dla każdego! to popularyzacja
i upowszechnianie lekkiej atletyki, stworzenie atrakcyjnej oferty zajęć sportowych dla dzieci pochodzących z różnych środowisk, budowanie ścieżki rozwoju kariery lekkoatletycznej dzieci i młodzieży w Polsce.
Dzieciom młodszych klas szkoły podstawowej proponujemy lekkoatletyczne zajęcia ruchowe. Trenerzy współpracujący z najmłodszymi uczestnikami programu LDK! prowadzą zajęcia w trakcie których dzieci, w formie zabawy, zaczynają swoją przygodę z lekką atletyką. Zarówno sprzęt, jak i proponowane ćwiczenia są dostosowane do wieku i możliwości motorycznych dziecka. Zasada zespołowości pozwala każdemu dziecku czerpać radość z zabawy, bez presji na indywidualne wyniki.
Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu:
wtorek – w godz. 14:45 – 16:15
czwartek – w godz. 14:45 – 16:15
Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej Nr 11 w Zgierzu rozpoczęło swoją działalność w październiku 2008 r. Impulsem jego utworzenia było połączenie działalności charytatywnej na rzecz osób potrzebujących z wychowaniem etycznym dzieci, a idea SKC właśnie to umożliwia. Działalność zainicjowały p. Małgorzata Lewandowska i p. Violetta Lach.
Głównym założeniem SKC wynikającym ze Statutu jest:
– włączanie się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną i wychowawczą prowadzoną przez Szkołę i Caritas Archidiecezji Łódzkiej,
– zaangażowanie dzieci i dorosłych w pomoc na rzecz osób potrzebujących.
Częstotliwość spotkań jest uzależniona od terminarza akcji charytatywnych, które są wspomagane przez nasze Koło
Zajęcia przeznaczone dla uczniów z klas IV-VII.
Nadrzędnym celem tych zajęć jest budzenie i rozwijanie zdolności twórczych młodych artystów, odkrywanie przez nich własnych możliwości oraz promocja ich młodych talentów na gruncie szkoły i w środowisku lokalnym. Obecnie Koło Plastyczne gromadzi około 15 członków. Podczas spotkań uczestnicy wykonują prace plastyczne na zadany lub dowolny temat, rozmawiają o swoich projektach, dzielą się pomysłami, omawiają różnorodne techniki plastyczne. Koło Plastyczne wspiera uczniów w udziale w różnorodnych konkursach plastycznych na ternie miasta, powiatu, województwa i kraju.
Spotkania odbywają się w czwartki
9 godz. lekcyjna
Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna skierowana jest do dzieci z klas I-III. Zajęcie te przeznaczone są dla dzieci zarówno z wadami postawi i obniżoną sprawnością fizyczną, jak i dla uczniów chcących zapobiegać powstawaniu tych wad.
Główne cele gimnastyki korekcyjnej:
• profilaktyka i korekcja wad postawy,
• wyrabianie nawyku prawidłowej postawy,
• poprawa ogólnej sprawności fizycznej,
• wszechstronny i harmonijny rozwój organizmu.
Zajęcia dostosowane do planu lekcji uczestników
Zajęcia szachowe w naszej szkole są prowadzone w ramach projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole” we wszystkich klasach I-II.
Gra w szachy kształtuje wiele umiejętności i wpływa wszechstronnie na rozwój dziecka. Pomaga w nauce innych przedmiotów, rozwija myślenie logiczno – wyobrażeniowe, wyobraźnię wzrokową, koncentrację, cierpliwość, wytrwałość i pamięć.
Uczniowie naszej szkoły brali udział w turniejach szachowych i osiągali liczne sukcesy, podnosząc umiejętności gry i zdobywając doświadczenia turniejowe.
W ramach zajęć były również wykonywane prace plastyczno-techniczne o tematyce szachowej, dzięki którym dzieci utrwalały wiedzę oraz rozwijały wyobraźnię i zainteresowania.
Zajęcia dostosowane do planu lekcji uczestników.
Zajęcia dodatkowe prowadzone przez wychowawców we wszystkich klasach Edukacji Wczesnoszkolnej.
Zajęcia te aktywizują dzieci do zdobywania i utrwalania nowych wiadomości oraz przyczyniają się do nabywania nowych umiejętności. Rozwijają takie umiejętności uczniów jak: poszukiwanie informacji, przewidywanie, ciekawość świata, pomysłowość, wyobraźnia, kreatywność.
W zależności od potrzeb wychowawcy prowadzą: dodatkowe zajęcia z matematyki, zajęcia kompensacyjno-korekcyjne, zajęcia wspierające kreatywność dzieci.
Zajęcia dostosowane do planu lekcji poszczególnych klas.
Współczesna szkoła to miejsce wielokulturowe.Wśród naszych uczniów są dzieci obcokrajowców , które uczą się wraz z innymi . Poznają naszą kulturę, obyczaje , a przede wszystkim język polski. Dodatkowe zajęcia dla obcokrajowców służą niwelowaniu różnic językowych. Dzięki udziałowi w tych zajęciach dzieci posługują się coraz lepiej językiem polskim , ale nie tylko to jest naszym priorytetem. Bardzo zależy nam na tym , aby dzieci innych narodowości stały się częścią naszej małej , szkolnej społeczności. Dlatego w ramach dodatkowych zajęć zapoznajemy także dzieci z naszą kulturą , obyczajowością i zwyczajami , co powoduje , że nie czują się obco w naszym kraju. Równolegle prowadzimy intensywne działania związane z tolerancją i szacunkiem dla osób innej narodowości . Dzięki temu dzieci obcokrajowców dobrze czują się w naszej szkole i są przygotowane do dalszej edukacji.
Zajęcia dostosowane do planu lekcji uczestników.
Jesteśmy „Cwane Wilczki” i działamy przy SP11 w Zgierzu, wchodzimy w skład Szczepu Harcerskiego „Niebieskim Szlakiem”. Nigdy nie brak nam chęci i energii do zabawy!
Chcesz nas poznać? Zapraszamy na naszego Facebooka!
Spotkania odbywają się w czwartki
od godz. 17:30
Podczas zajęć tanecznych dzieci kształtują sprawność motoryczną
i koordynację ruchową, prawidłową postawę, wyrabiając zarazem umiejętność kulturalnej zabawy i zachowania w różnych sytuacjach życiowych, a także prawidłowej relacji w stosunku do rówieśników, życzliwości, bezinteresownej pomocy. Kadra Centrum Hajdasz to ludzie
z pasją, profesjonaliści, którzy od lat pracują z dziećmi.
Na zajęciach realizowany jest program Crea Dance 4 Friends, który skierowany jest do wszystkich dzieci. Składa się on z kilku rocznych
etapów, dostosowanych do fazy rozwojowej dziecka.
Program Crea Dance 4 Friends został dwukrotnie objęty Honorowym Patronatem MEN (w latach 2012 i 2015) oraz Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka (2007).
Zajęcia odbywają się – w środy w godz. 14:50 – 15:30
Zajęcia rytmiczne dla uczniów klas I-II odbywają się w ramach projektu finansowanego przez Urząd Miasta Zgierza. Naszym celem jest utworzenie klasy artystycznej z programem rozszerzonej edukacji kulturalnej w Szkole Podstawowej nr 11 w Zgierzu.
Zajęcia prowadzone są w małych grupach, z podziałem na stopień zaawansowania językowego, wyłącznie w języku angielskim, a specjalne techniki przekazu powodują, iż dzieci bez problemu już od pierwszych zajęć biorą aktywny udział w zajęciach i szybko przyswajają struktury językowe.
Zajęcia dla klas I-VI odbywają się w w naszej Szkole, w godzinach popołudniowych, dwa razy w tygodniu
i trwają 60 minut.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
Szkolna Kasa Oszczędności w naszej Szkole działa od początku istnienia placówki. W roku szkolnym 2010/2011 unowocześniony program SKO dostosowany został do wymogów XXI wieku i wprowadzony do Internetu – Uczniowie, za zgodą Rodziców, mają zakładane indywidualne SKO Konta dla Ucznia, na których gromadzą swoje oszczędności oraz korzystają z innych usług bankowych oferowanych przez Bank PKO S.A.
Cele działalność Szkolnej Kasy Oszczędności: rozwijanie u dzieci umiejętności oszczędzania, planowania i gospodarowania pieniędzmi, kształtowanie wytrwałości w dążeniu do celu, uczenie gospodarności, systematyczności, zapoznanie dzieci z historią SKO i PKO BP S.A.
Działania podejmowane w ramach SKO:
♦ Spotkanie z pracownikiem PKO BP. S.A.
♦ Wycieczki członków SKO do banku.
♦ Konkursy organizowane przez opiekuna SKO.
♦ Zajęcia poszerzające wiedzę z zakresu ekonomii
i bankowości uczniów.
Dodatkowe materiały dydaktyczne oraz gry edukacyjne znajdziesz TUTAJ
SKS to działanie systemowe skierowane do uczniów szkół podstawowych i ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego. Stanowi także motywację do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności, rzadziej aktywnych fizycznie w czasie wolnym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych
i atrakcyjnych formach.
Program Szkolnych Klubów Sportowych jest finansowany i nadzorowany przez Ministerstwo sportu.
Zajęcia SKS odbywają się w 60-minutowych jednostkach treningowych,
dwa razy w tygodniu, w grupach minimum 15 osobowych
Zajęcie odbywają się:
poniedziałek 14:45 – 15:45
środa 14:45- 15:45
Adresatami Akademii Drużyny Kangura w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej PRZEDSZKOLIADA.PL są dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Każde zajęcia prowadzone w grupach maksymalnie dwunastoosobowych, trwają 60 minut i uwzględniają zdrową przekąskę oraz wodę dla wszystkich „Aktywnych Przedszkolaków”.
Akademia Drużyny Kangura są formą zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. Zajęcia są odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków oraz ich rodziców, chcących zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego i motorycznego. Zajęcia są prowadzone raz w tygodniu, przez cały rok przedszkolny, a więc zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącymi systematyczności wysiłku fizycznego. Spełniony jest też drugi warunek ŚOZ, mianowicie każde zajęcia trwają na tyle długo, aby utrwaliły się korzystne efekty zdrowotne ruchu. Tym samym PRZEDSZKOLIADA.PL wyrabia u dzieci potrzebę regularnej aktywności fizycznej.
WF z AWF – Aktywny powrót do Szkoły to program, którego celem jest walka ze skutkami pandemii koronawirusa przez poprawę stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży oraz wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej.
Sport Kluby to dodatkowe nieodpłatne pozalekcyjne zajęcia sportowe, których celem jest: aktywizacja dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, która umożliwi poprawę kondycji fizycznej po okresie hipokinezji w czasie epidemii SARS-CoV oraz przeprowadzenie diagnozy wybranych aspektów stanu kondycji fizycznej i stanu zdrowia dzieci oraz młodzieży. Będzie podstawą do przygotowania analizy i rekomendacji do dalszych działań zmierzających do poprawy kondycji fizycznej uczniów.
Podczas zajęć prowadzonych w ramach Sport Klubów jednorazowo wykonywane są przez nauczycieli wybrane pomiary somatyczne, testy sprawnościowe oraz przeprowadzone zostaną ankiety wśród uczniów i ich rodziców.
Zajęcia dla uczniów klas IV-VIII odbywają się:
Koło Humanistyczne adresowane jest do uczniów klas IV-VIII, którzy chcieliby rozwijać swoje zainteresowania humanistyczne, pragnęliby poszerzać wiedzę o kulturze i doskonalić sprawność komunikowania się. Głównym celem zajęć jest ugruntowanie wiedzy zdobytej na lekcjach języka polskiego, doskonalenie już zdobytych umiejętności, poszerzanie wiedzy o kulturze, wdrażanie do podejmowania prób własnej działalności literackiej.