Główne założenia programu Lekkoatletyka dla każdego! to popularyzacja
i upowszechnianie lekkiej atletyki, stworzenie atrakcyjnej oferty zajęć sportowych dla dzieci pochodzących z różnych środowisk, budowanie ścieżki rozwoju kariery lekkoatletycznej dzieci i młodzieży w Polsce.
Dzieciom młodszych klas szkoły podstawowej proponujemy lekkoatletyczne zajęcia ruchowe. Trenerzy współpracujący z najmłodszymi uczestnikami programu LDK! prowadzą zajęcia w trakcie których dzieci, w formie zabawy, zaczynają swoją przygodę z lekką atletyką. Zarówno sprzęt, jak i proponowane ćwiczenia są dostosowane do wieku i możliwości motorycznych dziecka. Zasada zespołowości pozwala każdemu dziecku czerpać radość z zabawy, bez presji na indywidualne wyniki.
Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu:
wtorek – w godz. 14:45 – 16:15
czwartek – w godz. 14:45 – 16:15
Zajęcia przeznaczone dla uczniów z klas IV-VII.
Nadrzędnym celem tych zajęć jest budzenie i rozwijanie zdolności twórczych młodych artystów, odkrywanie przez nich własnych możliwości oraz promocja ich młodych talentów na gruncie szkoły i w środowisku lokalnym. Obecnie Koło Plastyczne gromadzi około 15 członków. Podczas spotkań uczestnicy wykonują prace plastyczne na zadany lub dowolny temat, rozmawiają o swoich projektach, dzielą się pomysłami, omawiają różnorodne techniki plastyczne. Koło Plastyczne wspiera uczniów w udziale w różnorodnych konkursach plastycznych na ternie miasta, powiatu, województwa i kraju.
Spotkania odbywają się w czwartki
9 godz. lekcyjna
Zajęcia szachowe w naszej szkole są prowadzone w ramach projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole” we wszystkich klasach I-II.
Gra w szachy kształtuje wiele umiejętności i wpływa wszechstronnie na rozwój dziecka. Pomaga w nauce innych przedmiotów, rozwija myślenie logiczno – wyobrażeniowe, wyobraźnię wzrokową, koncentrację, cierpliwość, wytrwałość i pamięć.
Uczniowie naszej szkoły brali udział w turniejach szachowych i osiągali liczne sukcesy, podnosząc umiejętności gry i zdobywając doświadczenia turniejowe.
W ramach zajęć były również wykonywane prace plastyczno-techniczne o tematyce szachowej, dzięki którym dzieci utrwalały wiedzę oraz rozwijały wyobraźnię i zainteresowania.
Zajęcia dostosowane do planu lekcji uczestników.
Szkolna Kasa Oszczędności w naszej Szkole działa od początku istnienia placówki. W roku szkolnym 2010/2011 unowocześniony program SKO dostosowany został do wymogów XXI wieku i wprowadzony do Internetu – Uczniowie, za zgodą Rodziców, mają zakładane indywidualne SKO Konta dla Ucznia, na których gromadzą swoje oszczędności oraz korzystają z innych usług bankowych oferowanych przez Bank PKO S.A.
Cele działalność Szkolnej Kasy Oszczędności: rozwijanie u dzieci umiejętności oszczędzania, planowania i gospodarowania pieniędzmi, kształtowanie wytrwałości w dążeniu do celu, uczenie gospodarności, systematyczności, zapoznanie dzieci z historią SKO i PKO BP S.A.
Działania podejmowane w ramach SKO:
♦ Spotkanie z pracownikiem PKO BP. S.A.
♦ Wycieczki członków SKO do banku.
♦ Konkursy organizowane przez opiekuna SKO.
♦ Zajęcia poszerzające wiedzę z zakresu ekonomii
i bankowości uczniów.
Dodatkowe materiały dydaktyczne oraz gry edukacyjne znajdziesz TUTAJ
Program Mały Mistrz 2024 jest kontynuacją zadania realizowanego przez Szkolny Związek Sportowy w latach 2014-2015. Jego działanie wtedy i teraz jest możliwe dzięki dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Realizatorem programu jest Szkolny Związek Sportowy i szkoły podstawowe z całej Polski, które wyrażą chęć uczestnictwa w nim.Program Mały Mistrz jest dedykowany dla uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego.
Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej Nr 11 w Zgierzu rozpoczęło swoją działalność w październiku 2008 r. Impulsem jego utworzenia było połączenie działalności charytatywnej na rzecz osób potrzebujących z wychowaniem etycznym dzieci, a idea SKC właśnie to umożliwia. Działalność zainicjowały p. Małgorzata Lewandowska i p. Violetta Lach.
Głównym założeniem SKC wynikającym ze Statutu jest:
– włączanie się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną i wychowawczą prowadzoną przez Szkołę i Caritas Archidiecezji Łódzkiej,
– zaangażowanie dzieci i dorosłych w pomoc na rzecz osób potrzebujących.
Częstotliwość spotkań jest uzależniona od terminarza akcji charytatywnych, które są wspomagane przez nasze Koło
Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna skierowana jest do dzieci z klas I-III. Zajęcie te przeznaczone są dla dzieci zarówno z wadami postawi i obniżoną sprawnością fizyczną, jak i dla uczniów chcących zapobiegać powstawaniu tych wad.
Główne cele gimnastyki korekcyjnej:
• profilaktyka i korekcja wad postawy,
• wyrabianie nawyku prawidłowej postawy,
• poprawa ogólnej sprawności fizycznej,
• wszechstronny i harmonijny rozwój organizmu.
Zajęcia dostosowane do planu lekcji uczestników
Zajęcia dodatkowe prowadzone przez wychowawców we wszystkich klasach Edukacji Wczesnoszkolnej.
Zajęcia te aktywizują dzieci do zdobywania i utrwalania nowych wiadomości oraz przyczyniają się do nabywania nowych umiejętności. Rozwijają takie umiejętności uczniów jak: poszukiwanie informacji, przewidywanie, ciekawość świata, pomysłowość, wyobraźnia, kreatywność.
W zależności od potrzeb wychowawcy prowadzą: dodatkowe zajęcia z matematyki, zajęcia kompensacyjno-korekcyjne, zajęcia wspierające kreatywność dzieci.
Zajęcia dostosowane do planu lekcji poszczególnych klas.
Zajęcia rytmiczne dla uczniów klas I-II odbywają się w ramach projektu finansowanego przez Urząd Miasta Zgierza. Naszym celem jest utworzenie klasy artystycznej z programem rozszerzonej edukacji kulturalnej w Szkole Podstawowej nr 11 w Zgierzu.
SKS to działanie systemowe skierowane do uczniów szkół podstawowych i ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego. Stanowi także motywację do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności, rzadziej aktywnych fizycznie w czasie wolnym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych
i atrakcyjnych formach.
Program Szkolnych Klubów Sportowych jest finansowany i nadzorowany przez Ministerstwo sportu.
Zajęcia SKS odbywają się w 60-minutowych jednostkach treningowych,
dwa razy w tygodniu, w grupach minimum 15 osobowych
Zajęcie odbywają się:
poniedziałek 14:45 – 15:45
środa 14:45- 15:45